اسلام ناب - به کجا چنین شتابان

به كجا چنین شتابان

به كجا چنین شتابان بهترین جمله ای است كه باید در روز بارها تكرارش كنیم تا بیاد بیاوریم : (( از كجا آمده ام ؟؟ آمدنم بهر چه بود ؟؟ به كجا می روم آخر ؟؟ )) وقتی به خودمان می آیم كه قلبمان از تپیدن خسته شده چون  دل مأیوس و ناامید مُرده، مرگ چه زمانی است؟؟ وقتی كه روح از بدن جدا میشود ؟؟؟ درسته جدای روح از بدن مرگ است ،اما كی روح از بدن جدا می شود ؟؟؟ وقتی قلب از كار می افتد؟؟یا مغز؟؟ نه نه نه این برای كسی است كه دل اش نمرده باشه اما كسی كه سالهاست به خودش وكردارش توجه ندارد ، حتی نمی داند كجاست و چه كار میكند !؟ هدف آفرینش را در آغوش گرفته یا بدنیای كوچك اطرافش بسنده كرده !؟ این دسته آدمها، وقتی سرشان به سنگ میخوردمیگویند خسته شدیم تا كی باید ادامه بدهیم ؟ فهمیده كه تو خاكی زده اما نمی تواند برگردد. اگر زندگی جاده باشد و آدمها ماشینی كه ، سوخت اش یاد و رضای خدا هست ،مسیر صحیح و مستقیم را رها میكنیم و به جاده های فرعی اطراف می رویم كه هیچ جایگاه سوختگیری ندارد ؛ حالا ماشینی كه همه عمرش در فرعی ها بوده و سوخت تمام كرده و فهمیده اشتباه آمده و باید برگرده اما توان ندارد شیطان با وسوسه ، سوء ضن ، شهوت ، پول ، مقام و... مانع می شود .

 

وجدانی تا حالا فكركرده ایم كه باخدا ،چند چند هستیم ؛ این همه نعمت به ما عطا كرده كه شمارش آنها بیش ازیك روز زمان  می خواهد ،مثل سلامتی ،تا سالم هستیم قدرش را نمیدانیم، امان از روزی كه مریض بشویم و درد داشته باشیم حاضریم به تعدا برگ خزان ، ریگ بیابان وقطره باران طلا بدهیم تا خوب بشویم . سلامتی را چه كسی به ما داده غیر از خداوند؛ ازیك نفر 5000 تومان عیدی میگیریم تا كمر خم میشویم آن وقت به حرف چنین خالقی ه گوش نمیدهیم ، قانون های خدا برای ما گزینشی شده هر كدام كه به نفع ماست قبول می كنیم و اگر نباشه قیافه روشن فكرانه به خودمان میگیریم  وحرف شیطانی كه بخاطر سجده نكردن به ما از درگاه خداوند رانده شدرا میزنیم : ((چون احكام در 1400 سال پیش وضع شده باید به روز شود)) .وقتی این طوری فكر كنیم حجاب چی میشه ؟؟ غیرت چی میشه ؟؟ آبروی دیگران چی میشه ؟؟ و هزاران چیز دیگر كه معلوم نیست چه برسرشان می آید.

 به كجا چنین شتابان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

كسی كه از بالای كوه پرتاب می شود غیراز مرگ چه چیزی منتظر اش است ؟؟ شیرجه زدیم داخل دره با سرعت میرویم ته دره؛ نتیجه مرگ انسانیت است كه غرب با ماهواره برای ما رنگ و لاآب زیبا داده كه لذت بخش جلوه كند و به خوردمان می دهد . سم را می نوشیم و احساس متمدن بودن می كنیم و نمیدانیم كه دچار مرگ تدریجی شده ایم و ازهدف اصلی بازماندیم.

به كجا چنین شتابان تابلوی هست ،كه در تمام مسیر جاده برای ما نصب شده اما راننده های هستند كه به تابلوهای راهنمائی توجه نمیكنندو در نهایت تصادف می كنند و یك عمر پشیمانی را برای خود میخرند.
 پس بیاید به تابلوهای مسیر زندگی توجه كنیم این تابلوها را خدا نصب كرده كسی كه به نیاز های روحی جسمی معنوی ما اشراف كامل دارد زیرا كه خودش این نیاز را درون ما قرارداده و تأمین كننده اش را هم آفریده ،‌ اما راه تأمین كردن از هر راهی نیست ، اگر غیر از راهی كه خودش گفته باشد به فرعی رفته ایم و اشتباه كرده ایم درست مثل اینكه وقتی تشنه هستی به جای خوردن آب تمیز و سالم ، سم بنوشی رفع عتش كه نمی كند هیچ جان آدم راهم میگیرد؛ براستی دقت كرده اید كه چرا برای رفع عتش سم نمیخوریم؟ چون میدانیم ضرر دارد و كشنده است اما برای رفع دیگر نیازهایمان به جای آب از سم استفاده میكنیم چون آگاه نیستیم كه روحمان را میكشد.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

پیچک


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو