تبلیغات
اسلام ناب - یک هشدار جدی واساسی

 بسم الله الرحمن الرحیم

 


  یک هشدارجدی واساسی،بوی آسیب وچالش می آید


دوستان عزیز اگر یادتان باشد مقام معظم رهبری در پیام به مردم در مورد دهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری پس از انتخابات تیر ماه 88 یک هشدار و پیش بینی بسیار مهمی فرمودند مبنی بر اینکه :


در آغاز پیام خود فرمودند: " ملت ایران مردان و زنان آگاه و شجاع و زمان‌شناس!"


ونیز فرمودند :

«گمان بر این است كه دشمنان بخواهند با گونه‌هائی از تحریكات بدخواهانه، شیرینی این رویداد را از كام ملت بزدایند.  به همه‌ آحاد مردم و بویژه جوانان عزیز كه سرزنده‌ترین نقش‌آفرینان این حادثه‌ی شورانگیز بودند، توصیه میكنم كه كاملاً هشیار باشند. همواره باید شنبه‌ی پس‌از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد....

جوانهای عزیز مراقب باشند، مواظب باشند كه هرگونه كار بی رویه ای، كمك به دشمن است. می یینم همین طور جوانها گله مند، ناراحت و عصبانی؛ گاهی هم از بنده گله میكنند كه چرا فلانی صبر میكند؟ چرا فلانی ملاحظه میكند؟ من عرض میكنم؛ در شرائطی كه دشمن با همه ی وجود، با همه ی امكاناتِ خود درصدد طراحی یك فتنه است و میخواهد یك بازی خطرناكی را شروع كند، باید مراقبت كرد او را در آن بازی كمك نكرد. خیلی باید با احتیاط و تدبیر و در وقت خودش با قاطعیت وارد شد.»


و دیدیم که دشمن چگونه وارد عمل شد و شیرینی یک حماسه را توسط برخی از خودی های ناخودی را به کام مردم تلخ کرد
و اما امسال رهبر عزیزما در خطبه های عید فطر نهم شهریور ماه 1390 رهبر انقلاب درباره انتخابات همان هشدار و پیش بینی را تکرار کردند توجه کنید
:


«امسال ما در آخر سال، انتخابات را داریم. انتخابات همیشه در كشور ما تا حدودى یك حادثه‌ى چالش‌برانگیز است...  اما بالاخره یك چالشى است؛ مردم را متوجه میكند. مراقب باشید این چالش به امنیت كشور صدمه نزند. انتخابات كه مظهر حضور مردم است، مظهر مردم‌سالارى دینى است، باید پشتوانه‌ى امنیت ما باشد. نباید اجازه داد كه این چیزى كه ذخیره‌ى امنیت است، پشتوانه‌ى امنیت است، به امنیت ما صدمه وارد كند. دیدید، حس كردید، از نزدیك لمس كردید آن وقتى را كه دشمنان میخواهند از انتخابات علیه امنیت كشور سوء استفاده كنند.

باید همه مراقب باشند، همه بهوش باشند. آحاد مردم، مسئولان گوناگون، منبرداران سیاسى، كسانى كه میتوانند با مردم حرف بزنند، همه مراقب باشند، مواظب باشند؛ از انتخابات مانند یك نعمت الهى پاسدارى كنند»


    دوستان خطاب آقا به من و شماست ما که خود در خانواده و یا دانشگاه و یا در وبلاگ های خود یک منبر سیاسی داریم باید از هم اکنون مواظب باشیم .به نظرم می بایست ضمن هوشیاری و رصد حرکات رجال سیاسی و شناخت خودی از غیر خودی و توطئه های دشمن که تردیدی در این نیست و دوستان دائم این مقوله را گوش زد نکنند . شایسته است که از هم اکنون کارهای جدی را شروع کنیم که:


یکمتبین و ترویج این مقوله اساسی که رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس درتاریخ هشتم خرداد ماه 1390 مطرح کردند و بسیاری از آن سرسری گذشتند و آن حاکم کردن تقوای جمعی در فضای سیاسی کشور:

. تقواى جمعى این است كه جمعها مراقب خودشان باشند. جمع به حیث جمع، مراقب خودشان باشند. بى‌مراقبتى جمعها نسبت به مجموعه‌ى خودشان، موجب میشود كه حتّى آدمهائى هم كه در بین آن جمعها تقواى فردى دارند، با حركت عمومىِ آن جمعها بغلتند و به جائى بروند كه نمیخواهند. در طول این سى سال، ما از این ناحیه ضربه خورده‌ایم. یكى از جاهائى كه ضعف نشان داده‌ایم، همین بوده.
در دهه‌هاى قبل، یك جریانى در كشور وجود داشت به نام جریان چپ. آنها شعارهاى خوبى هم میدادند، اما خودشان را مراقبت نكردند و تقواى جمعى به خرج ندادند. در میانشان آدمهائى بودند كه تقواى فردى هم داشتند، اما نداشتن تقواى جمعى، كار آنها را به جائى رساند كه فتنه‌گرِ ضد امام حسین و ضد اسلام و ضد امام و ضد انقلاب توانست به آنها تكیه كند! آنها نیامدند شعار ضد امام و ضد انقلاب بدهند، اما شعار دهنده‌ى ضد امام و ضد انقلاب توانست به آنها تكیه كند؛ این خیلى خطر بزرگى است. آنها غلتیدند. بنابراین تقواى جمعى لازم است.


دومتمام گروه ها و کانون ها و تشکل های فرهنگی سیاسی هوادار نظام  می بایست از هم اکنون در این اندیشه باشند که چگونه از سه ماه پیش از انتخابات در فضاهایی که با آن سرو کار دارند به تبلیغ و ترویج احادیث و روایات و نکات اخلاق جمعی پرداخت و همگان را به رعایت تقوا در فضای انتخاباتی فراخوانده و تا آنجا که می توانیم فضای انتخاباتی را فضایی اخلاقی و برادران کنیم .


سومدر هنگام شروع تبلیغات انتخاباتی و انتخابات ، فعالیت تبلیغی خود را  در جهت ترویج و آموزش معروف های رفتاری یک مسلمان در جمع و جامعه و پرهیز و دور ساختن مردم از منکرات رفتاری و گفتاری ، دو چندان نموده و همان گونه که دیگران برای دنیای خود تلاش می کنند ما برای پیاده ساختن تقوای جمعی در نظام اسلامی خود تلاش کنیم .


چهارملازم است دوستان از هم اکنون در باره راه کارهای عملی و تدارکاتی رایزنی کنند و اگر می توانند مجموعه های همسو چون  تشکل های دانشجویی  و هیئت های مذهبی و کانون های دینی را  در این باره توجیه کرده و با خود همراه کنیم .


پنجماین را بدانید انتخابات یک پدیده ای است که با فرهنگ اجتماعی سیاسی غرب بومی شده است و هنوز با فرهنگ سیاسی اجتماعی حکومت نوپای دینی ما بومی نشده است و لذا خسارات جدید پس از هر انتخابات به جبهه خودی وارد می سازد و تنها راه بومی ساختن  انتخابات با فرهنگ دینی ما ،  حاکم نمودن تقوای جمعی در بین گروه های سیاسی و اجتماعی و آحاد جامعه است و این ممکن نیست مگر با نهضت و حرکت تبلیغی فرهنگی که یک از رسالت های حکمت گسترش حاکم نموده آموزه های دینی در رفتارهای سیاسی اجتماعی مومنین است

ششم -  به نظر من این جمله را آقا را که فرمود :«همواره باید شنبه‌ی پس‌از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد»  روی با عنوان روز «عید مهربانی و بردباری سیاسی » کار و تبلیغ شود

هفتمدر پایان این بدانید که این سخن خداوند درست است و تردیدی در آن نیست که:


قالَ موسى لِقَومِهِ استَعینوا بِاللَّهِ وَاصبِروا إِنَّ الأَرضَ لِلَّهِ یورِثُها مَن یَشاءُ مِن عِبادِهِ وَالعاقِبَةُ لِلمُتَّقینَ سوره مبارکه الأعراف آیه 128)
ترجمه : موسی به قوم خود گفت: «از خدا یاری جویید، و استقامت پیشه کنید، که زمین از آن خداست، و آن را به هر کس از بندگانش که بخواهد، واگذار می‌کند؛ و سرانجام (نیک) برای پرهیزکاران است!.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

پیچک